Silverzone

Patentli nano gümüş sölüsyonlu dezenfektan

GÜMÜŞ İYONLU NANO BOYUTLU ANTi MiKROBiYAL SOLiSYON

Tüm gümüş formlarının vücut dokularına girdikten sonra birikim yaptıkları ve çok azının atıldığı ifadelerin aksine, gümüş insan vücudunda aktif olarak metabolize olur ve sonunda büyük bir kısmı karaciğer, idrar ve saç yoluyla ortadan kaldırılır.

Mantar oluşumunu engeller. Halılar, perdeler ve tekstil yüzeylerde bakteri oluşumunun önüne geçer. Yataklarda maytların yaşam alanını yak eder. Havalandırma sistemlerindeki lejyoner mikrobun yayılmasını engeller. Rutubet, küf ve ter gibi organik kokuların yanı sıra sigara gibi kimyasal birçok kokuyu da yok eder.

İnsanoğlu yüzyıllardır hastalıklarla mücadele etmiş farklı alternatifler üreterek hayatta kalmışlardır mikroorganizmalar soluduğumuz havada vücudumuzda toprakta ve temas ettiğimiz bütün yüzeylerde bulunmaktadır özellikle bakteriler enfeksiyon hastalık kotu kokular gibi sağlıkla ilgili problemlerin yanında yüzeylerin deformasyonunu da hızlandırır (korozyon, yenme, kemirilme ,aşınma) İnsan ve çevre sağlığı, proses ile ilgili kaygılar özellikle gümüş katkılı anti mikrobiyal malzemeleri ilgiyi arttırmıştır.

Bakterilere karşı en dirençli Metal gümüştür(Ag). Gümüş doğada iki farklı element olarak bulunur. 1.Metalden elde edilen gümüş iyonları 2.Juglans Regia L. bitkisinden elde edilen gümüş iyonları GÜMÜŞ İYONLU NANO BOYUTLU ANTi MiKROBiYAL SOLiSYON

Gümüş birçok anti-bakteriyel ve anti-mikro­ biyal özelliği olan, insanlar için zararsız bir etkendir. Gümüş nano teknoloji sayesinde sıvılaştırılarak, bakteri, virüs, mantarlar üzerindeki yok etme ve dezenfeksiyon ürünü geliştirilmiştir.

Silverzone da kullanılan nano gümüş; Juglans Regia L. bitkisinden elde edilen gümüş iyonlarından nano teknoloji kullanılarak elde edilmiştir.

Nano Gümüş partikülleri; bakteri ve mikroorganizmaların hücre duvarı ve hücre zarından geçerek bakteri ve mikroorganizmanın DNA’sını inhibe eder. Bu durumda, çoğalan mikroorganizmaların üremesi engellenir.

Gümüşün etkisiyle ortaya çıkan elektronlar, hücre zarını yırtarak mikroorganizmaların DNA ve RNA’sının kendilerini replike ederek çoğalma özelliklerini yok eder.  Bakteri ve mantarlar zarları bölünerek çoğalabildikleri için, zarları gümüş etkisi ile ortaya çıkan elektronlar sayesinde yırtıldığında çoğalmaları da engellenir. Böylece mikrobik aktiviteleri etkisiz hale gelir.

Mutasyona uğramış ya da uğramamış bilinen 650 patojeni çok kısa sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş Amerikan Besin ve ilaç dairesi FDA tarafından ilaç olarak kabul edilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Ruhsat No : 2020/96

Sağlık Bakanlığından aIınan Tip2 (hastanelerde dâhil olmak üzere kamu, özel ve endüstriyel alanlarda hava, yüzey, materyal, takım ve mobilyaların dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektan ürünü)  “Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi” ne sahip, anti bakteriyel ve koku gidericidir.