Silverzone Hygiene Set

Call for Price

Kutu içeriği;

 • 150 ml sprey şişesi 1 adet,
 • 15 ml silverzone dezenfektan 5 adet,

Kullanımı: 1 e 10 karışım için 15 ml dezenfektan sprey şişesine boşaltılmalıdır. 1 e 20 karışım için de 15 ml dezenfektanın yarısı sprey şişesine boşaltılıp su eklenip kullanıma hazır hale gelecektir.

Silverzone Biyosidal Anti-Mikrobiyal Solüsyon uygun oranlarda seyreltilerek kullanılan T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı çok güçlü bir dezenfektandır. Tüm yüzeylerde (Plastik, Metal, Beton, Doğaltaş, Cam, Tekstil, Mobilya, Ahşap, Ekipman, Taşıt, Bahçe, Park vb.) çok hızlı ve uzun süre etkili dezenfeksiyon sağlar.

Description

Etkinlik Mekanizması

Silverzone’da aktif içerik olarak kullanılan Hidrojen Peroksit, çevre ile dost, bilinen neredeyse tüm mikroorganizmalara karşı çok hızlı ve etkili bir imha edicidir. Bununla birlikte yüksek teknoloji bir üretim prosedürü ile stabilize edilmiş 5-10 nanometre boyuttaki gümüş iyonları ile güçlendirilmiştir. Uygulama yapılan yüzeylerde gümüş kalıntısı gözle görülmez ve toksik değildir, yine de bu yüzeylerde yenilenen kontaminasyonun etkin bir şekilde önüne geçer. Nano gümüş RNA ve DNA’yı hedef alır,böylelikle bakteri ve virüslerin mutasyona uğraması durumunda bile etkili olur. Nano boyutun küçüklüğü yüzeyde boşluk bırakmadan kaplamayı sağlar, yüzeye yaklaşan tüm bakteri ve virüsleri elektriksel çekimle kendine çekip, parçalar. Uygulama sırasında Hidrojen Peroksitten ayrılan elemental Oksijen (O2), doğrudan mikroorganizmaların hücre duvarına saldırırarak bir kimyasal reaksiyon başlatır ve bu reaksiyon mikroorganizmaların hücre duvarının bozunması ve imhası ile sonuçlanır. Bunun yanında, içeriğindeki aktif gümüş iyonları sayesinde uygulamadan sonra da yüzeylerde bakteri ve virüs barındırmaz*.

*Yüzeyin kirlilik durumuna, yüzey üzerindeki fiziksel aktiviteye, ortamdaki canlı organizma tipi ve yoğunluğuna, yüzeyin şekil, boyut ve pürüzlülüğü gibi karakteristik özelliklerini bağlı olarak 30 güne kadar koruma sağlar.

Uygulama

Silverzone Biyosidal Anti-Mikrobiyal Solüsyon’un seyreltilmiş çözeltileri, özellikle kontamine yüzeylerin dezenfeksiyonu için uygundur. Çok iyi bir dezenfeksiyon elde edebilmek için kirli yüzeyler uygulama öncesi mutlaka temizlenmelidir. Temizlik prosedürü ne kadar iyi olursa (örneğin yüksek basınçlı temizleyici, fırça ile alkali(sabun) temizlik) temizlik sürecini takip eden dezenfeksiyon o denli etkili olur.

Tavsiye Edilen Kullanım Şekli

 • %4 (1 Br. Silverzone/25 Br. Su) = Bakteri, Virüs, Maya, ve Mantar’a karşı (Çok iyi temizlenmiş yüzeyler)
 • %5 (1 Br. Silverzone/20 Br. Su)= Bakteri, Virüs, Maya ve Mantar’a karşı (Hafif kontaminasyon, İyi temizlenmiş yüzeyler)
 • %10 (1 Br. Silverzone/10 Br. Su)= Bakteri, Virüs, Maya ve Mantar’a karşı (Yoğun kontaminasyon)
 • %12 (1 Br. Silverzone/8 Br. Su)= Küf, Bakteri, Maya ve Mantar’a karşı (Çok yoğun kontaminasyon)
 • %15 (1 Br. Silverzone/6 Br. Su) = Bakteriyel Endospor’a karşı

Sprey Cihazı/Bez ile Yüzey/Zemin Dezenfeksiyonu

 1. SilverZone’u kullanmadan önce yukarıda belirtildiği şekilde seyreltin.
 2. Muamele görecek yüzeyi uygun bir temizleme maddesi ile derinlemesine temizleyin.
 3. Sprey Cihazının tankını gerekli miktarda SilverZone ile doldurun.
 4. Bu sprey cihazı veya bez ile muamele edilecek yüzeye uygulayın.
 5. Sprey Cihazı ile uygulama yaparken; İnce taneli püskürtmeyi seçin ve yüzeyler aralıksız bir şekilde ıslak olacak şekilde, dezenfekte edilecek yüzeylere püskürtün.
 6. Dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirirken koruyucu tulum, maske, gözlük ve eldivenlerinizi mutlaka takınız.
 7. Uygulama sonrasında tüm organizmaların yok olması için en az bir saat kurumaya bırakın; durulama (*)

(*)        Dezenfektan uygulamaları ile ilgili ulusal/yerel düzenlemelere harfiyen uyulmalıdır.

(**)      Mat alüminyum, ankastre, krom, duşakabin profili gibi hassas yüzeylerde küçük bir alanda denenip, işleme öyle devam edilmelidir.

Ekipman Çeşitleri

SilverZone Biyosidal Anti-Bakteriyel Solüsyon sprey ekipmanı ile uygularken dezenfektan ile temas eden ekipmanın kimyasal dirençli malzemeden (Hidrojen Peroksit-Dirençli) yapıldığından emin olun. Natech Kimya test edilmiş ekipman seçenekleri sunar. Çeşitli ekipman türlerinin teknik açıklamaları talep üzerine temin edilebilir.

Uyarı: Biyosidal ürünleri güvenlik kurallarına uyarak kullanın. Kullanımdan önce etiket ve ürün bilgilerini okuyun. Hem  sözlü hem  de  yazılı  kullanım  talimatlarımız  kapsamlı  testlere dayanmaktadır.  Önerilerimiz  mevcut  bilgilerimiz  dâhilinde sunulmaktadır; ancak, uygulama ve depolama koşulları doğrudan kontrol sınırlarımızın dışında olduğu için, önerilerimiz bağlayıcı değildir. Yapılan ürün açıklamaları ve verilen bileşen özellikleri ayrıntıları, oluşabilecek hasarlar için tarafımızca herhangi bir sorumluluk üstlenilmesini gerektirmez.

Additional information

Uygulama Alanları

, , , ,

Etkinlik Alanı

, , ,

Aktif Bileşenler

,

Ambalaj

Güvenlik Önlemleri

Raf Ömrü

Sembol

Ürün Tipi